Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wały J. Dąbrowskiego 2, 63-900 Rawicz, tel. 655453937

A4 Popup

 

plakat a4 2019 424x600

 

 

 

all4web
 

zakaz paleniaŚwiatowy Dzień bez Tytoniu 2019

       Każdego roku w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto stanowi okazję  do zwrócenia uwagi społeczeństwa na  powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywnych skutków zdrowotnych. Wskazuje się jak ważna jest promocja zdrowego stylu życia bez palenia tytoniu, motywowanie do odpowiedzialnych wyborów związanych z własnym zdrowiem i zdrowiem bliskich osób, promocja alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie postaw asertywnych szczególnie wśród młodych ludzi.

Czytaj więcej: Światowy Dzień bez Tytoniu 2019

epapierosy

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

Czytaj więcej: Zagrożenia związane z e-papierosami – MEN i GIS ostrzegają!

jasnejakslonceKampania Jasne jak Słońce

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawiczu informuje, że w ramach realizacji założeń Narodowego Programu Zdrowia prowadzona jest przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny kampania edukacyjna „Jasne jak słońce”, która ma na celu uświadamianie ryzyka związanego z nadmiernym narażeniem na promieniowanie ultrafioletowe oraz jego szkodliwości dla zdrowia. Kampania skierowana jest do ogółu społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Szczegółowe informacje o kampanii na stronie: https://jasnejakslonce.pzh.gov.pl

Mapa strony

Mapa zagrożeń